Wybieramy słuchawki

Kupując słuchawki należy zwrócić uwagę na parę istotnych spraw. Po pierwsze jeśli chodzi o słuchawki sprawdza się powiedzenie, że odpowiednia jakość idzie w parze z ceną. Oczywiście wybranie odpowiedniego modelu będzie zależeć od preferencji i oczekiwań odbiorców, ale trzeba mieć świadomość tego, że modele za 100 zł będą brzmieć zupełnie inaczej niż modele więcej kosztujące.

Rocking Residence Flow
Autor: Rocking Residence
Źródło: Rocking Residence
Rzecz jasna powiedziane nie jest, że za taką kwotę nie kupi się porządnego sprzętu. Jeżeli ktoś potrzebował ich będzie do normalnego słuchania radia, a jego oczekiwania nie będą zbyt wygórowane, to przykładowo Słuchawki Creative HQ-1600 (51EF0370AA002) (http://www.ceneo.pl/11405523) bardzo dobrze będą się nadawać.

Zrobione są one z niezłych solidnych surowców, a do parametrów muzyki również przyczepiać się nie trzeba. Producent zastosował w nich już głośniki neodymowe, a specjalna forma cewek znacznie poprawiła odtwarzanie w szerokim zakresie częstotliwości. Powyższy model Creative jest także niezwykle wygodny, przez co nawet dłuższe trzymanie słuchawek nie spowoduje odgnieceń i ucisków. Do codziennej muzyki dobrze będą się też nadawać Słuchawki AKG K912E (na tej stronie), kosztujące niewiele więcej niż modele firmy Creative. Są to słuchawki całkowicie bezprzewodowe, przez co zniknął problem leżących po całym pokoju przewodów. W komplecie znajduje się nadajnik, który pełni jednocześnie funkcję ładowarki, a jego moc jest dobrana w taki sposób, że bez żadnego problemu słuchawek będzie można używać w większym domu.

Osoby zajmujące się zawodowo muzyką, na przykład DJ-e będą z pewnością potrzebowali sprzętu wyższej jakości. Spora część z nich zdecyduje się z pewnością Słuchawki Aerial7 Tank Soldier, zaprojektowane specjalnie do tego typu zastosowań. Rzecz jasna, jak przystało na sprzęt najwyższej próby, dźwięk jest krystalicznie czysty a przy tym dynamiczny i pełny głębi, lecz ten model słuchawek ma również obrotowe nauszniki i regulowany elastyczny pałąk. Zaś największym maniakom wrażeń słuchowych można polecić Słuchawki AKG Q 701 (Q701WHT).Cena ich naprawdę nie jest niska, ale wykorzystane technologie i komponenty zapewniają taki dźwięk, że chyba warto tyle za nie zapłacić.