Wybieramy wieżę do domu – jakimi kryteriami się kierować?

W naszych czasach wokół nas jest mnóstwo sprzętów, za pomocą których można słuchać muzyki. Praktycznie do każdego smartfona można podłączyć słuchawki, dużą popularnością się cieszą również najróżniejsze odtwarzacze MP3, a i komputery i laptopy przeważnie posiadają jakieś głośniki. Biorąc to wszystko pod uwagę wydawać by się mogło, że takie sprzęty jak wieże audio stracą rację bytu. Ale wbrew wszystkim przesłankom bez przerwy są one bardzo popularne, a firmy elektroniczne co chwilę wypuszczają nowe wersje.

Microlab SOLO 15
Autor: Microlab
Źródło: Microlab
Oczywiście dzisiaj wieże audio posiadają dużo większe możliwości niż ich poprzedniczki sprzed kilku lat. Dzisiaj każda mini wieża umie grać muzykę w formacie mp3, a wiele z nich posiada wejście USB umożliwiające podłączenie zewnętrznej pamięci z muzyką.

Koszty zakupu mini wież z reguły się zaczynają od czterystu złotych i za tę niewysoką cenę będzie do kupienia przykładowo Wieża Philips MCM2150/12. Mimo niskiej ceny posiada przyzwoite brzmienie, głośniki wyposażone w system Bass Reflex i wygodny w użyciu tuner cyfrowy. Na wyposażeniu tej wieży jest wejście USB i wejście (sprawdź również zaglądnij), dzięki czemu można podłączyć do wieży dowolny zewnętrzny odtwarzacz.

W podobnym cenowym zakresie plasuje się Wieża Pioneer X-HM10-S. Posiada ona bardzo podobne funkcje co wieża Philipsa, tak więc jeżeli ktoś musiałby wybrać między tymi dwoma modelami, to powinien obu posłuchać i zdecydować się na ten, jakiego brzmienie będzie się podobać bardziej. Za niecałe dwieście złotych drożej stać się można właścicielem mini wieży, która nie tylko będzie odtwarzać muzykę, ale potrafi zastąpić kino domowe. posiada oprócz potężnych głośników z rozszerzonym basem możliwość obsługi płyt DVD i złącze HDMI, przy pomocy którego możemy podłączyć urządzenie do jakiegoś telewizora. Wieża ta może być także źródłem wyśmienitej zabawy, funkcja karaoke z pewnością może zrobić furorę na niejednej imprezie. Osobom które szukają lepszej jakości dźwięku można zaprezentować jeden z wież firmy Pioneer, przykładowo Wieża Pioneer to prawdziwa gwiazda wśród urządzeń z tego zakresu cen, cechująca się naprawdę dobrymi parametrami muzyki.