Wybór aparatu fotograficznego

Dlaczego by nie kupić aparatu fotograficznego? Cykanie fantastycznych fotek to znakomite hobby, bardzo popularne ostatnimi czasy. Ten niedługi tekst wyjaśni ci, który aparat kupić. Bo sprawa taka łatwa nie jest, o ile nie wiesz, czym różnią się lustrzanki od kompaktów i gdzie się przydadzą.

Autor: Panasonic

A może czas sprawić sobie aparat fotograficzny? Cykanie ładnych fotek to fascynujące zajęcie, mocno popularne ostatnimi czasy. A teraz wystartowały wakacje, a piękne momenty w wielu krajach świata trzeba koniecznie zatrzymać, dla wspomnień i pokazania przyjaciołom. W tym krótkim tekście podpowiem ci, jaki sprzęt kupić. Bo kwestia taka prosta nie jest, kiedy nie wiesz, czym różnią się lustrzanki od kompaktów i do czego je użyć.

Zacznijmy od rozróżnienia. Lustrzanki to urządzenia, które dadzą ci najlepszą jakość fotek. Rzecz jasna, świetne osiągi to i niemała cena. Przyzwoity model zdobędziesz od dwóch tysięcy PLN w górę, naturalnie bez dodatków, takich jak specjalne obiektywy. Lustrzanki to sprzęt dla zarażonych pasją ludzi, którzy planują trudnić się fotografią artystyczną na serio. Dzięki umożliwieniu zmiany obiektywów, da się pstrykać kompozycje widokowe, grupowe, makra… Spektrum zastosowań jest naprawdę ogromne.

Autor: BenQ

Kompakty to aparaty dużo prostsze i tańsze. Cena porządnego modelu oscyluje pomiędzy pięćset a tysiąc zł. Kompakty cyfrowe są proste w obsłudze i nie wymagają ręcznego konfigurowania przed każdym zdjęciem, tak jak to jest konieczne w przypadku lustrzanek. Ten rodzaj aparatu to trafny pomysł na wakacje, szczególnie, jeśli posiada funkcję cykania fotek w morzu i jeziorze.

To niezbędne rzeczy już znasz. Teraz czas wyliczyć elementy, na które powinieneś patrzeć kupując aparat. Odszyfruj skrupulatnie parametry każdego typu, w celu poznania szerokości kąta i mocy przybliżenia, jaki umożliwia. Człowiek z obsługi z pewnością podpowie, jak dopasować te cechy do twoich celów. Potem dowiedz się, jaki model matrycy jest wmontowany. Typ CMOS da ci ostry obraz na wyższych czułościach, za to CCD na niższych. Jeżeli nie chcesz trudnić się zawodowo fotografią, generalnie jest to obojętne. Nie zapomnij o karcie pamięci, gdyż bez niej musisz korzystać z mocno ograniczonej pamięci w aparacie. Miłośnikom wystrzałowych bajerów rekomenduję urządzenia z opcją wykonywania zdjęć w trójwymiarze.

I to koniec artykułu. Miłych zakupów!

Źródło: Cyfrowe.pl