Z jakiego powodu opłaca się posiadać odkurzacz centralny?

Całkiem niedawno na prośbę jednego z producentów sprzętu AGD zorganizowano sondaż. Zadano pytanie rodakom, które z obowiązków domowych spotykają się z największą niechęcią z ich strony. Co pokazał raport? Aż 36 procent z nas nie lubi nie lubi mycia naczyń. Widok ułożonych w zlewie naczyń potrafi najszybciej popsuć nam humor. Drugie miejsce zajęło odkurzanie. 29 procent pytanych osób niełatwo znosi wycieczki po domu z odkurzaczem. Zapewne tylko dlatego, że nie wiedzą o istnieniu odkurzacza centralnego.

odkurzacz 2
Autor: Robert Scarth
Źródło: http://www.flickr.com
Jego wielkim plusem jest niewysoka waga. A precyzyjniej rzecz ujmując – rura, , której długość dobieramy indywidualnie, w zależności od wielkości mieszkania. Reszta, czyli urządzenie stacjonarne mieści się w pomieszczeniu gospodarczym. Nie słyszymy więc hałasu silnika, a raptem delikatny szum wsysanego powietrza. W nawet najdoskonalszych odkurzaczach powietrze które przechodzi przez worek z kurzem tudzież filtr jest wydmuchiwane do pomieszczenia w którym sprzątamy. Podczas pracy odkurzacza centralnego powietrze ,którym oddychamy jest czyste – wolne od najmniejszych drobinek pyłu. Odkurzacz centralny to wspaniałe rozwiązanie dla alergików, a także miłośników zwierząt. Sierść kota lub psa w trakcie sprzątania powszechnie stosowanym odkurzaczem może unosić się w powietrzu i osiadać na meblach. Jeszcze nie zdążymy odstawić na miejsce odkurzacza a już zauważamy naszą niedokładność. Na ten temat również tutaj – www.doman.com.pl/odkurzacze-cyclo-vac.

Odkurzacz centralny eliminuje takie historie, co przeważnie wiąże się krótszym czasem poświęconym na porządki. Gdy w jadalni rozsypie się cukier, a widzimy gości spieszących w kierunku naszego domu, natychmiast rozprawi się z tym problemem automatyczna szufelka. Wystarczy zamieść podłogę w kierunku małych rozmiarów lufcika a podmuch powietrza pochłonie okruchy.

Powinniśmy już na etapie budowania domu zastanowić się nad tego typu rozwiązaniem. System instalacyjny opiera się na założeniu jednostki głównej, połączonej z przewodami poszczególnych pomieszczeń. W każdym pomieszczeniu znajduje się gniazdko, do którego wkłada się w trakcie odkurzania rurę i odkurzacz uruchamia się automatycznie. System centralnego odkurzacza jest rozwiązaniem umożliwiającym szybkie i komfortowe wysprzątanie naszego mieszkania.