Z jakiej przyczyny smartfony zyskują coraz bardziej znaczące uznanie

Smartfony od pewnego czasu szturmem zaczęły zdobywać rynek komórkowych telefonów, bardzo szybko wypierając tradycyjne urządzenia wyposażone w klawiaturę. Już przed kilku laty sprzedaż smartfonów przewyższyła liczbę klasycznych aparatów i przewaga cały czas się powiększa. Z rynku poznikali producenci do tej pory kojarzeni z najlepszymi telefonami, a na ich miejsce wskoczyły firmy, które postawiły na technologię pod postacią coraz wydajniejszych i mocniejszych smartfonów.

Biały smartfon
Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
O ile typowe komórki miały nieduże wymiary, to w smarftonach widać pędzenie ku bardzo dużym wyświetlaczom. Dzięki temu smartfony jakie coraz więcej osób nosi w kieszeniach stały się mobilnymi centrami rozrywki, w jakich sama funkcja dzwonienia została zepchnięta na dalszy plan. Bardzo dobrze w te trendy wpisuje się firma LG, parę jej urządzeń z wyższych półek ma coraz mocniejsze parametry i coraz większą wielkość wyświetlacza, przez co nawet najbardziej wybredni użytkownicy mają w czym wybierać.

Blisko pięć cali przekątnej ekranu może zrobić wrażenie, zwłaszcza jeśli ekran został zrobiony w technologii IPS HD. Takie parametry posiada , całość uzupełnia wydajny procesor, ośmiogigowa pamięć wewnętrzna i takiej samej rozdzielności aparat cyfrowy. Na najnowszej wersji androida telefon komórkowy ten doskonale nadaje się do multimedialnych rozwiązań, takich tak gry czy oglądanie filmów. Jeżeli ekran o takiej wielkości będzie mały, to XXXlg g2 16gb bialy może zaproponować ponad centymetr więcej.

W tym urządzeniu dwa razy powiększono wewnętrzną pamięć, również aparat dostał nową rozdzielczość, tak więc praktycznie wszystko co bardzo dobrze prezentowało się na mniejszym kuzynie na tym będzie prezentować się jeszcze lepiej. Ten model smartfona oprócz doskonałych podzespołów został także doskonale zrobiony. W sprzedaży znajduje się wersja biała, a jeżeli ktoś wolał będzie klasyczną barwę, to może zamówić lg g2 czarny (szukasz telefonu, sprawdź: . Rzecz jasna to nie koniec możliwości smarftonów, model lg g3 d855 16gb czarny proponuje jeszcze kilkanaście milimetrów wyświetlacza więcej niż poprzednicy. Taka wielkość jest już prawie taka sama jak u tabletów, być może nie jest wygodna jeśli trzeba zadzwonić, ale w rozrywce z pewnością dobrze się sprawdza.