Zalety instalacji nowoczesnych programów do zarządzania przedsiębiorstwami, historia najpopularniejszego ERP na świecie

Nowocześnie zarządzana firma będzie potrzebować wydajnych narzędzi które jej pozwolą szybko podejmować różne decyzje i przetwarzać dane. Biorąc pod uwagę ilość informacji, jakie do firmy spływają i ilość procesów biznesowych nie ma możliwości, żeby wszystkim zajmować się w sposób ręczny. I dzisiaj nikt nie planuje się tym ręcznie zajmować, bo do tego służy odpowiednie oprogramowanie.

oprogramowanie dla firmy
Autor: Graham Wynne
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesne systemy do zarządzania, nazywane też potocznie systemami ERP potrafią kompleksowo obsłużyć wszystko, co dzieje się w firmie, od zarejestrowania zamówienia od kontrahenta do rozliczeń jego należności. Nowoczesny system tego typu oparty jest na szybkiej bazie danych, w której zapisuje się wszystkie zrealizowane operacje i niezbędne informacje. Dzięki temu nie tylko na bieżąco będzie się do nich miało dostęp i możliwość sprawdzenia, jak aktualnie wygląda sytuacja z różnymi rozliczeniami lub dokumentami, ale także przeprowadzać kompleksowe analizy w oparciu o dłuższe okresy czasu. Będzie to dawało ogromne możliwości przy podejmowaniu ważnych do rozwoju firmy decyzji.

Różnych systemów ERP jest na rynku bardzo dużo, ale od lat za najlepszy jest uznawany niemiecki SAP, który stał się przecież prekursorem oprogramowania tego typu. Jego historia sięga początku lat siedemdziesiątych, bo właśnie wtedy ukazała się pierwsza wersja pakietu. Przez ponad czterdzieści lat rozwoju SAP urósł do największego i najpopularniejszego systemu na świecie, obecnie szacuje się, że używa go ponad sto tysięcy firm i kilkanaście milionów użytkowników.

Również w naszym kraju sap is-utilities jest bardzo popularny, zwłaszcza pośród większych firm. Zapewnia on możliwość obsługi wszystkich procesów, ma ogromne możliwości konfiguracyjne i daje potężne narzędzia do analizy danych. Dzięki modułowej budowie można go precyzyjnie dostosować do potrzeb każdej firmy, wdrażając tylko te obszary, które są potrzebne. Bardzo ciekawą możliwością jest również możliwość dorabiania nowych funkcjonalności i modułów, jeżeli jeszcze ich nie ma w podstawowej konfiguracji programu.