Zegarki eleganckie czy casual

Zegarek na pasku czy bransolecie? Koperta okrągła czy kwadratowa? Kwarcowy czy mechaniczny? Elektroniczny czy ze wskazówkami? Jaki na bal a jaki na siłownię? Spróbujemy dać odpowiedź na te pytania.

Zegarek na bransolecie czy pasku? Koperta kwadratowa czy okrągła? Mechaniczny czy kwarcowy? Elektroniczny czy ze wskazówkami? Jaki na siłownię a jaki na elegancką kolację? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Zegarki eleganckie

Zegarki diesel

Pojecie elegancji bywa różnorakie. Ale są bezsporne kanony. Przykładem takich popularnych eleganckich zegarków są zegarki Diesel. Otóż taki zegarek nie powinien być z wyglądu „agresywny”. Raczej wręcz dyskretny. W ładnej, wręcz modnej formie i niezbyt gruby. Raczej na dobrym pasku z naturalnej skóry, chyba, że ma ładną bransoletę. Można zrezygnować z datownika, nawet sekundnika, powinien jednak spełniać wszystkie walory czytelności i komunikacji. Warto, by wykonany był z bardziej trwałych materiałów, np. ze stali szlachetnej, a o ile pozłacany to odpowiednio grubo, tak ażeby szybko nie stracił swych walorów. Miło widziane jest połączenie dwóch barw – „żółtej” i „białej” (pozłocenia i stali). Będzie bardziej uniwersalny w dopasowaniu do ubioru posiadacza. Traktuje się obecnie formę prostokątną jako bardziej estetyczną, a okrągłą jako klasyczną, ale to kwestia indywidualnego upodobania. Koniecznie powinien być „firmowy”, najlepiej marki o ugruntowanej jakości i renomie. Prawie każdy zegarek mechaniczny będzie grubszy od kwarcowego, niemniej jednak będzie miał „duszę”. Zegarki męskie tej klasy powinny być już w miarę bardziej wodoszczelne, niewątpliwie bardziej z uwagi na zachowanie ich trwałości niż dokonywanie w nich podwodnych „wyczynów”.

Zegarki Casual
Zegarek „codzienny” powinien być przede wszystkim czytelny i wygodny. Podołać „trudom” zwykłego używania. Być w miarę szczelny, łatwy w obsłudze, łatwy w zdejmowaniu i zakładaniu i stosunkowo trwały. Nie musi być drogi, zwyczajnie w miarę tani a bardzo dobry. Nie musi być „udziwniony”. Ma przekazywać jedynie niezbędne informacje – czas i datę. Dobrze widziany jest sekundnik, bo w każdym momencie możemy „od ręki” stwierdzić czy zegarek jest sprawny. Zegarek z datownikiem za każdym razem będzie droższy. Nie musi mieć szkła szafirowego, wystarczy mineralne i nie musi być firmowy, byle nie podróbka. Wśród zegarków Casual spory wachlarz modeli stanowią Zegarki Guess posiadają one ciekawe wzornictwo i jednocześnie są trochę tańsze od konkurencji.

Źródło: One Zero